Image

Tutaj powstało nasze drugie biuro. Od 1997 roku jest ono zlokalizowane przy ulicy Staroprzygodzkiej. Jednak historia tego miejsca sięga roku 1990, kiedy to Westinghouse (obecnie Emerson) poszukiwał partnerów do przedsięwzięć automatyzacyjnych w Europie Wschodniej i proponował współpracę dwóm polskim firmom: Elwro oraz Zakładom Automatyki Przemysłowej (ZAP).

Transformacja i nowe możliwości

Pierwsze lata po transformacji ustrojowej były w Polsce okresem dość burzliwym. W tym czasie wiele państwowych spółek przechodziło restrukturyzację, niektóre nawet zamykały swoje podwoje. Wyzwaniem tamtych czasów, co pewnie niektórym wyda się dziś szokujące, było znalezienie anglojęzycznych pracowników, co doprowadziło do pierwszych zwolnień. Niezrażona grupa wykwalifikowanych inżynierów – cztery osoby z firmy Elwro i osiem osób z firmy ZAP, wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W tym czasie w lipcu 1991 kierownictwo firmy ZAP musiało podjąć bardzo trudną decyzję o redukcji zatrudnienia. Z bliżej nieuzasadnionych powodów, postanowienia o zwolnieniach dotknęły między innymi osiem osób, które przebywały od dwóch miesięcy w delegacji w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób nie tylko ośmiu automatyków straciło pracę, ale i Westinghouse stracił możliwość współpracy z wyszkolonymi osobami.
Jednak nie zraziło to owej delegacji i grupa ta rozpoczęła rozmowy z Westinghouse, przekonując ich, że posiadają kapitał, kompetencje i ludzi, dzięki którym będą mogli założyć nową spółkę oraz prowadzić dalej wspólnie projekty. W ten sposób 16 grudnia 1991 roku powstał Zapis. Firma szybko zdobyła pierwsze krajowe zamówienie, projekt „Stalowa Wola Blok 8”, następnie do portfolio dołączyła elektrownia „Rybnik Blok 3” oraz liczne projekty z USA.
Pierwsze biuro Zapisu, mieszczące się przy ul. Wiejskiej 18, zatrudniało około dwudziestu pięciu pracowników i posiadało symulatornię – pomieszczenie o wielkości 30 mkw, pełne wielkogabarytowego sprzętu komputerowego, który dzisiaj nie jest już potrzebny ze względu na wirtualizację i pracę w chmurze.

Przeprowadzka, która zaczęła nowy rozdział

W 1995 roku biuro przeniosło się do obecnej lokalizacji przy ul. Staroprzygodzkiej, gdzie początkowo mieścił się hotel dla pracowników spoza miasta. Warunki sanitarne na terenie obiektu, w tamtych czasach określilibyśmy dziś jako spartańskie. Jednak dzięki inwestycjom i remontom obecnie obiekt nie przypomina już tamtego z lat 90.
Dla Grupy Transition Technologies to 1997 rok jest tym najważniejszym. To właśnie wtedy Zapis wykupił udziały w Grupie Kapitałowej i połączył się z nią. 17 stycznia 1998 roku w struktury TT włączyli się pracownicy Zapisu, w tym: Alicja Ball, dotychczasowa dyrektorka ostrowskiego biura, Agata Panowicz, księgowa oraz dwóch programistów i grafików.
Zespół ten zajmował się tworzeniem stron internetowych, zarządzaniem serwerami i wewnętrznym wdrażaniem intranetu. Dzięki nim powstała strona internetowa całej Grupy.
Obecnie zespół w Ostrowie liczy trzydzieści zaangażowanych osób, które wykazują stabilność i umiejętność adaptacji w każdej sytuacji. Są oni częścią rodziny TT od wielu lat, napędzając sukces biura i wspierając ducha ciągłego rozwoju.

Ostrów Wielkopolski:
63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Staroprzygodzka 117,
e-mail: