Image

Ewolucja branży IT motywuje nas do rozwoju naszych usług i oprogramowania. Motorem napędowym zmian są u nas ludzie i ich doświadczenie.
Transition Technologies-Software (TTSW) wywodzi się z działu Software Solutions Centre (SSC), realizującego przede wszystkim projekty na rynku energii i gazu, a także świadczącego usługi outsourcingowe w sektorze publicznym. Jednak to właśnie ewolucja rynku prowadzi nas ku nowemu – ku projektom komercyjnym dla branż: bankowej, finansowej i ubezpieczeniowej.

Taki był nasz początek…

Grupa Kapitałowa swoją działalność rozpoczęła w 1991 roku w Warszawie, zaczynając jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zatrudniająca zaledwie, a może aż, pięć osób. W ciągu dziewięciu lat przekształciła się w spółkę akcyjną, tworząc swój pierwszy oddział poza stolicą i koncentrując się na tworzeniu oprogramowania dla różnych branż.
W 2003 roku Grupa podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej działalności na rynki zagraniczne, otwierając oddział handlowy w Niemczech, a następnie biura w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji, Ukrainie, Malezji i na Tajwanie.
W 2010 roku doceniono nasze zaangażowanie w badania i rozwój, przez co Grupa uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego. Do 2019 roku zatrudniliśmy 1500 specjalistów, działających w różnych sektorach, takich jak energetyka, gaz, medycyna, usługi zarządzane, technologie mobilne, cyberbezpieczeństwo w automotive i przemyśle.
W tym okresie w skład Grupy wchodziło 9 spółek, w tym Transition Technologies-Software, które wyłoniło się z największego działu Transition Technologies SA znanego jako Software Solutions Centre (SSC). Po wydzieleniu TTSW kontynuowała realizację bieżących projektów z zakresu energetyki, gazu i sektora publicznego, co jest naszą mocną stroną do dziś.
Będąc częścią GKTT (Grupa Kapitałowa Transition Technologies), Transition Technologies-Software korzystamy z ponad trzydziestoletniego doświadczenia w branży IT i możemy pochwalić się imponującym dorobkiem ponad 500 zrealizowanych projektów wdrożeniowych i konsultingowych.
TTSW jest trzecią spółką co do wielkości w całej Grupie Kapitałowej, która pozostaje zaangażowana w ekspansję, doskonalenie organizacyjne i zdobywanie nowych sektorów.

Tak wygląda to dziś

Obecnie Grupa Transition Technologies jest liderem produkcji oprogramowania w dziedzinach objętych przez Transition Technologies-Software. W sektorze publicznym jest wymieniana na jako najbardziej wyspecjalizowana firma w produkcji i wdrażaniu oprogramowania do zarządzania procesami w instytucjach, czy urzędach.
Mając 100% polskiego kapitału Grupa Kapitałowa osiągnęła imponujące przychody ze sprzedaży na poziomie 364 mln zł w samym trzecim kwartale 2021 roku. W 2020 roku TTSW osiągnął znakomity wynik w wysokości 44 mln zł. Według raportu ITwiz Grupa Transition Technologies zajęła siódme miejsce wśród największych firm IT z polskim kapitałem w 2020 roku, dodatkowo umacniając swoją pozycję czołowego gracza w branży. Ponieważ firma Transition Technologies-Software nieustannie przoduje w innowacjach, Grupa Transition Technologies pozostaje niezachwiana w dążeniu do doskonałości, stale się rozwija i pozostawia niezatarty ślad w krajobrazie IT dzięki zaangażowaniu w tworzenie najnowocześniejszych rozwiązań.