Image

 

Na początku 2007 roku rozpoczęliśmy intensywne poszukiwania odpowiedniej lokalizacji dla nowego biura Transition Technologies w Polsce Wschodniej. O wyborze nowego miejsca decydowała kompleksowa analiza biznesowa i intuicja, która nas nie zawodzi. Także ogromnym wsparciem przy wyborze miejsca są władze miasta i środowisko akademickie. W tym przypadku chodzi o Politechnikę Białostocką, która oferowała ogromny potencjał.

Białystok – nasze miejsce!

Od samego początku otrzymaliśmy merytoryczne wsparcie przy nawiązywaniu relacji z podmiotami zewnętrznymi. Nie wszyscy jednak dostrzegali ówczesny potencjał inwestycyjny na Podlasiu. Urząd Miasta zwrócił naszą uwagę na malownicze tereny zielone, stanowiące ponad 30% powierzchni Białegostoku, a także rezerwaty przyrody utworzone przez pozostałości Puszczy Knyszyńskiej i fragmenty Narwiańskiego Parku Narodowego, co dodało atrakcyjności lokalizacji. A w nas wzbudzało coraz silniejsze pragnienie edukacji ekologicznej w pozostałych lokalizacjach. Wtedy też zobaczyliśmy jeszcze więcej, w związku z czym biuro w Białymstoku stało się tym wyjątkowym wyborem i strzałem w dziesiątkę.

Powitanie z niespodzianką

Nasze pierwsze miejsce pracy mieściło się przy ulicy Lipowej 19/21. Nie obyło się bez niespodzianki. Podczas pierwszego zwiedzania obiektu, nasz przewodnik z wahaniem wskazał istniejący na poziomie piwnicy klub „Prognozy”, pytając, czy nie będzie to uciążliwe. Wręcz przeciwnie, ten szczegół tylko podsycił nasze pozytywne postrzeganie tego miejsca. Podpisaliśmy umowę najmu w siedzibie firmy fonograficznej „Green Star”, specjalizującej się w muzyce disco polo w Białymstoku, gdzie w pomieszczeniu administracyjnym pojawił się słup taneczny.
Po sfinalizowaniu umowy najmu przystąpiliśmy do porządkowania przestrzeni biurowej i aranżowania jej na nowo. Tak by pożegnać duchy przeszłości i dać miejscu nowe życie, w objęciach technologii. Wspólnie wybraliśmy kolory ścian – żółty i brązowy – a wszyscy chętnie wnosili meble. Niedobór narzędzi czy sprzętów AGD nikogo nie zniechęcał. Wprost przeciwnie, gdy czegoś brakowało, zaraz było to organizowane we własnym zakresie. I choć początkowo posiadaliśmy tylko jedno skrzydło, znajdujące się po lewej stronie na trzecim piętrze czteropiętrowej kamienicy, wszyscy od początku bardzo się starali, aby zapanowała w nim ciepła, domowa atmosfera.
Duch współpracy i entuzjazm do budowania tej przestrzeni były widoczne od samego początku i tak zostało do dziś. Ponadto niektórzy członkowie zespołu pełnili podwójną funkcję obok swoich obowiązków projektowych.
W tym czasie 12-osobowy zespół (SSC) składał się z pięciu programistów i siedmiu testerów. Aktywnie uczestniczyliśmy w pracach zespołu AREVA, francuskiego koncernu z branży energetyki jądrowej. Równocześnie rozpoczęliśmy nasz pierwszy publiczny projekt „Biobójcze”, finansowany w całości ze środków Unii Europejskiej. Justyna Nowacka-Dzienis, obecna dyrektor operacyjna białostockiego biura, odegrała kluczową rolę w prowadzeniu tego projektu i stawianiu naszych pierwszych kroków w tym mieście.

I nagle stuknęła nam setka

Zanim się zorientowaliśmy, do lipca 2013 roku powiększyliśmy nasz zespół do 100 pracowników . Ponieważ nadal się rozwijaliśmy, szybko zdaliśmy sobie sprawę, że zaczyna nam brakować miejsca.
W związku z tym podjęliśmy decyzję o przeprowadzce. Dzięki naszej ciężkiej pracy w lutym 2014 roku przenieśliśmy się do nowo wyremontowanego biurowca zlokalizowanego przy ul. Henryka Sienkiewicza 82. Podobnie jak w 2008 roku w biurze na Lipowej, po raz kolejny współpracowaliśmy nad stworzeniem wyjątkowej i osobistej przestrzeni, wkładając w to przedsięwzięcie całe serce, nawet gdy czuliśmy się wyczerpani. Jak to mówią – taki wysiłek, to radość, a nie udręka.
Wypełnione po brzegi naszymi rzeczami kartony przywoziliśmy do północy. Jednak pomimo wysiłku fizycznego humor i radość, jakie nas wypełniały, nie słabły. Następnego dnia wspólnie zmontowaliśmy krzesła i biurka, a każdy oferował swoją pomoc. Następnego dnia wraz z kolejnymi pracownikami wnosiliśmy w pocie czoła krzesła i biurka. Znów nikt nie marudził, każdy oferował swoją pomoc. Kiedy wstawialiśmy meble, kuchnia wypełniła się po brzegi następnymi chętnymi, którzy wkładali świeżo zakupione naczynia do naszych nowych szafek.
W białostockim oddziale TTSW nasi oddani współpracownicy są odpowiedzialni za tworzenie, wdrażanie i rozwój najnowocześniejszych rozwiązań, ukierunkowanych przede wszystkim na branżę energetyczną i gazowniczą. Ponadto niektórzy członkowie zespołu współpracują nad bieżącymi projektami z innymi spółkami Grupy Kapitałowej TT, świadcząc usługi zarówno klientom krajowym, jak i zagranicznym, dostosowując jednocześnie naszą ofertę do konkretnych wymagań projektowych.
Pomimo różnych zainteresowań, osobowości, technologii i stanowisk, łączą nas silne relacje międzyludzkie i wspólna pasja do naszej pracy.

Białystok:
15-005 Białystok, ul. Sienkiewicza 82,
tel.: +48 785 140 984,
tt.bialystok@tt.com.pl