Image

Wyobraź sobie, że nie potrzebujesz już papieru, by wydrukować fakturę albo dokument. Wyobraź sobie, że w firmie produkuje się mniej odpadów tworzonych w procesach biznesowych i w komunikacji. Znikają pancerne szafy z segregatorami, papierowe dzienniki korespondencji. Albo zamiast wyobrażania sobie – wprowadź zmiany w Twojej firmie.
Tak niewiele potrzeba, aby Twoja firma zmniejszyła swój ślad węglowy i wdrożyła politykę zero-emisyjności. Tworząc oprogramowanie i produkty cyfrowe do automatyzacji procesów w firmie czy instytucji publicznej myślimy o wpływie naszych działań na otaczające nas środowisko. Bo ekologia i polityka zero waste czy paper less, to nie puste slogany, a część naszej misji.
Dzieci to nasza przyszłość
Wierzymy, że dobrych nawyków uczymy się od dziecka. Dlatego też ekologii uczymy od najmłodszych lat. W toku naszej działalności – dla dzieci pracowników oraz ich przyjaciół zorganizowaliśmy konkursy proekologiczne. „Firmowe” dzieci brały udział między innymi w projektach, w których:
 wykonywaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem ekologicznych materiałów,

 wykonywaliśmy stroje postaci z bajek z wykorzystaniem materiałów z recyklingu,

 wspólnie stworzyliśmy kalendarz na 2023 rok, w którym każdy miesiąc ma swój eko-wizerunek.

TTSW dąży do zero-emisyjności, a angażując najmłodszych w tego typu zajęcia, możemy pomóc im przybliżyć pojęcie dbania o środowisko, w którym żyjemy.
Eko edukacji nigdy za wiele!
Nie tylko szkoła uczy. Nie tylko szkoła kształtuje dobre nawyki. Przejęliśmy pałeczkę edukacyjną i mając na względzie dobro Ziemi wdrożyliśmy program TTSW Goes Green, w którym edukujemy i budujemy świadomość w zakresie ekologii, poczynając od przestrzeni dla pracowników, gdzie pokazujemy nowe rozwiązania i pomysły na bycie bardziej eko. Przeprowadziliśmy również między innymi warsztaty, na których pokazaliśmy, jak wykonać ekologiczne produkty kosmetyczne w domu. Warsztaty cieszą się zainteresowaniem wśród nas.
Ponadto w ramach tego projektu:
 segregujemy odpady,

 utylizujemy baterie i zużyty sprzęt komputerowy,

 stale zwiększamy udział ekologicznych gadżetów, wchodzących w skład materiałów reklamowych firmy,

 oszczędzamy prąd i wodę w biurach,

 używamy ekologicznych środków czystości,

 korzystamy z paneli fotowoltaicznych,

 budujemy hybrydową flotę samochodową,

 organizujemy ekologiczne wydarzenia i akcje wewnątrzfirmowe,

 budujemy świadomość ekologiczną wśród naszej społeczności i pracowników.

Do pracy idziemy, biegniemy lub jedziemy rowerem. W ten sposób w ramach projektu TTSW Travels Green nie tylko zdobywamy kolejne kilometry dla zdrowia i lepszej kondycji, ale również ograniczamy razem jazdę samochodem, czy innymi spalinowymi środkami lokomocji. Emisja CO2 spada, a przyroda się cieszy. Do tej pory nasz eko licznik wskazał już ponad 6500 kilometrów przebytych tras.
I na koniec, skoro już o przyrodzie była mowa – wspólnie też sadzimy drzewa. Bo jak to mówi porzekadło – aby być prawdziwym pracownikiem sektora ITC, powinieneś posadzić drzewo i napisać swój własny kod. I tak każdy nowy pracownik w pakiecie powitalnym otrzymuje sadzonki oraz instrukcję dbania o plant. Następnie sadzi drzewa – jedno w ramach wspólnej akcji z posadzimy.pl, a drugie dla siebie, bo przecież im więcej zieleni tym lepiej! Do tej pory posadziliśmy wspólnie 130 mkw lasu!
I to właśnie w tych lasach mogą zamieszkać różne gatunki ptaków. A żeby im ułatwić zamieszkiwanie nowych terenów, w parkach czy lasach, wraz ze Stowarzyszeniem SPES wybudowaliśmy budki lęgowe, które zostały zamontowane w rzeszowskich parkach w 2022 roku. W 2023 roku białostocki team przekazał swoje budki lęgowe do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie tamtejszy magistrat podjął się ich montażu na terenach często odwiedzanych przez ptaki.
Razem dbamy o dwa kółka
Międzynarodowy Dzień Roweru to nie tylko czas, kiedy wyciągamy nasze dwa kółka i przygotowujemy się do wspólnych sezonów i wycieczek. To dzień, w którym rusza nasz mobilny warsztat rowerowy oferujący pracownikom przeglądy sprzętu przed kolejnymi kilometrozbiorem na drogach i szosach.
Serwisy kompleksowo sprawdzają stan techniczny jednośladów, czyszczą je, a także lokalizują usterki do ewentualnej naprawy. Do tej pory zorganizowaliśmy dwie edycje akcji, dzięki którym kilkudziesięciu naszych pracowników mogło bezpiecznie kontynuować zbieranie kilometrów w akcji TTSW Travels Green.